QUALIFYING ROUND
Group 1
Date: 1-7 October 2019
Teams: FRA, MKD, ROU, SVK
Referees: Loïs Otte (BEL), Meitar Shemesh (ISR), Lyudmyla Telʹbukh (UKR) // Angela Rajčevska (MKD)
Assistant Referees: Ella De Vries (BEL), Nofar Chava Skorka (ISR), Maryna Striletsʹka (UKR) // Angela Domazetovska (MKD)
UEFA Referee Observers: Ilonka Dzhaleva (BUL), Gitte Holm (DEN)
Group 2
Date: 2-8 October 2019
Teams: CZE, FIN, FRO, LTU
Referees: Yuliya Qurbanova (AZE), Viki De Cremer (BEL), Voĺha Ciareška (BLR) // Minka Vekkeli (FIN)
Assistant Referees: Aybəniz Əsgərzadə (AZE), Joline Delcroix (BEL), Nastassia Dančanka (BLR) // Alisa Levälampi (FIN)
UEFA Referee Observers: Elke Günthner (GER), Nadezhda Ul'yanovskaya (RUS)
Group 3
Date: 2-8 October 2019
Teams: ALB, AZE, GER, POR
Referees: Tanja Račić (BIH), Sabina Bolić (CRO), Ioánna Allagiótou (CYP) // Teresa Alice Pimenta Oliveira (POR)
Assistant Referees: Aida Jusufović (BIH), Martina Neralić (CRO), Dóra Myrianthéa (CYP) // Andreia Catarina Ferreira de Sousa (POR)
UEFA Referee Observers: Eléni Kyríou (GRE), Regina Konink-Belksma (NED)
Group 4
Date: 2-8 October 2019
Teams: BUL, CRO, POL, SCO
Referees: Chrysó Georgíou (CYP), Frida Mia Klarlund Nielsen (DEN), Ifeoma Kulmala (FIN) // Ewa Żyła (POL)
Assistant Referees: Androúlla Saïtti Mouchtári (CYP), Line-Maria Rasmussen (DEN), Heini Hyvönen (FIN) // Martyna Kozieł (POL)
UEFA Referee Observers: Irina Mîrț (ROU), Dilan Deniz Gökçek İşcan (TUR)
Group 5
Date: 2-8 October 2019
Teams: MDA, NIR, NOR, WAL
Referees: Jelena Pejković (CRO), Victoria Beyer (FRA), Maria Marotta (ITA) // Louise Thompson (NIR)
Assistant Referees: Ivona Pejić (CRO), Jennifer Maubacq (FRA), Francesca Di Monte (ITA) // Vikki Finlay (NIR)
UEFA Referee Observers: Ana Minić (SRB), Jenny Palmqvist (SWE)
Group 6
Date: 1-7 October 2019
Teams: AUT, ISR, LVA, SUI
Referees: María Dolores Martínez Madrona (ESP), Karoline Wacker (GER), Jurgita Mačikunytė (LTU) // Maria Ennsgraber (AUT)
Assistant Referees: Andrada Aloman (ESP), Melissa Joos (GER), Irina Pozdejeva (LTU) // Biljana Iskin (AUT)
UEFA Referee Observers: Blaženka Logarušić (CRO), Hilda McDermott (IRL)
Group 7
Date: 2-8 October 2019
Teams: ESP, GRE, ISL, KAZ
Referees: Marina Aufschnaiter (AUT), Lucie Šulcová (CZE), Lizzy van der Helm (NED) // Helgi Mikael Jónasson (ISL)
Assistant Referees: Sara Telek (AUT), Jana Štychová (CZE), Diana Snoeren (NED) // Eydís Einarsdóttir (ISL)
UEFA Referee Observers: Gyöngyi Krisztina Gaál (HUN), Ingrid Jonsson (SWE)
Group 8
Date: 2-8 October 2019
Teams: EST, ITA, RUS, SVN
Referees: Shona Shukrula (NED), Emilie Rodahl Dokset (NOR), Neslihan Muratdağı (TUR) // Silvia Gasperotti (ITA)
Assistant Referees: Franca Overtoom (NED), Silje Elisabeth Thoresen (NOR), Betül Nur Yılmaz (TUR) // Giulia Tempestilli (ITA)
UEFA Referee Observers: Nelly Viennot (FRA), Miroslava Migaľová (SVK)
Group 9
Date: 2-8 October 2019
Teams: IRL, MNE, NED, UKR
Referees: Vesna Budimir (CRO), Jelena Cvetković (SRB), Sandra Strub (SUI) // Marisca Overtoom (NED)
Assistant Referees: Barbara Vidović-Volenik (CRO), Danijela Stojanović (SRB), Émilie Aubry (SUI) // Nicolet Bakker (NED)
UEFA Referee Observers: María Luisa Villa Gutiérrez (ESP), Teodora Albon (ROU)
Group 10
Date: 2-8 October 2019
Teams: ARM, BEL, BIH, SWE
Referees: Angelika Söder (GER), Cristina Mariana Trandafir (ROU), Marina Višnjić (SRB) // Nejra Ališpago (BIH)
Assistant Referees: Sina Diekmann (GER), Daniela Constantinescu (ROU), Aleksandra Stojanac (SRB) // Merima Homarac (BIH)
UEFA Referee Observers: Silvia Tea Spinelli (ITA), Nataliya Avdonchenko (RUS)
Group 11
Date: 2-8 October 2019
Teams: BLR, CYP, ENG, SRB
Referees: Zulema González González (ESP), Michèle Schmölzer (SUI), Kateryna Usova (UKR) // Aliaksandra Jakuševič (BLR)
Assistant Referees: Eliana Fernández González (ESP), Linda Schmid (SUI), Svitlana Hrushko (UKR) // Tacciana Dankoŭskaja (BLR)
UEFA Referee Observers: Anna De Toni (ITA), Katarzyna Wierzbowska (POL)
Group 12
Date: 2-8 October 2019
Teams: DEN, HUN, KOS, TUR
Referees: Graziella Pirriatore (ITA), Irena Velevačkoska (MKD), Anastasiya Romanyuk (UKR) // Gamze Durmuş (TUR)
Assistant Referees: Veronica Vettorel (ITA), Vjolca Izeiri (MKD), Oleksandra Ardasheva (UKR) // Elçin Kaba (TUR)
UEFA Referee Observers: Wendy Toms (ENG), Emilia Wnuk (POL)