Author Topic: UEFA Women's Under-17 Championship Sweden 2020  (Read 234 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Vlad Vladadze

  • Appointments Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 497
  • Gender: Male
    • View Profile
UEFA Women's Under-17 Championship Sweden 2020
« on: Thu 12 Sep 2019 23:38 »
QUALIFYING ROUND

Group 1
Date: 21-27 October 2019
Teams: BEL, BIH, CRO, ENG
Referees: Dimitrina Milkova (BUL), Ioánna Allagiótou (CYP), Valentina Finzi (ITA)  //  Nejra Ališpago (BIH)
Assistant Referees: Mirela Ivanova (BUL), Polyxéni Irodótou (CYP), Tiziana Trasciatti (ITA)  //  Aida Jusufović (BIH)
UEFA Referee Observers: Olga Tanschi (MDA), Marina Mamayeva (RUS)

Group 2
Date: 19-25 September 2019
Teams: MDA, ROU, SUI, TUR
Referees: Yuliya Qurbanova (AZE), Rasa Imanalijeva (LTU), Katarzyna Lisiecka-Sęk (POL) // Natalia Clipca (MDA)
Assistant Referees: Aybəniz Əsgərzadə (AZE), Gerda Eidinzonaitė (LTU), Katarzyna Wójs (POL) // Maria Posmac (MDA)
UEFA Referee Observers: Galina Doneva (BUL), Adonía Kokotoú (GRE)

Group 3
Date: 15-21 September 2019
Teams: BLR, FRA, ISL, MLT
Referees: Marina Aufschnaiter (AUT), Merima Čelik (BIH), Jurgita Mačikunytė (LTU) // Aliaksandra Jakuševič (BLR)
Assistant Referees: Cindy Müller (AUT), Merima Homarac (BIH), Irina Pozdejeva (LTU) // Tacciana Dankoŭskaja (BLR)
UEFA Referee Observers: Knarik Grigoryan (ARM), Carolina De Boeck (BEL)

Group 4
Date: 20-26 October 2019
Teams: AUT, EST, FIN, SVK
Referees: Emanuela Rusta (ALB), Jelena Pejković (CRO), Aleksandra Ponomaryova (RUS) // Miriama Matulová (SVK)
Assistant Referees: Erinda Kume (ALB), Ivona Pejić (CRO), Yuliya Petrova (RUS) // Zuzana Hanesová (SVK)
UEFA Referee Observers: Eléni Kyríou (GRE), Ingrid Jonsson (SWE)

Group 5
Date: 17-23 October 2019
Teams: AZE, FRO, NOR, SVN
Referees: Zulema González González (ESP), Jeļena Jermolajeva (LVA), Kateryna Usova (UKR) // Rani Andrasson Skaalum (FRO)
Assistant Referees: Eliana Fernández González (ESP), Līga Didriķe (LVA) // Petur Páll Winther Hentze (FRO)
UEFA Referee Observers: Knarik Grigoryan (ARM), Katarzyna Wierzbowska (POL)

Group 6
Date: 22-28 September 2019
Teams: DEN, MKD, RUS, WAL
Referees: Veronika Kovářová (CZE), Karoline Wacker (GER), Maria Sole Ferrieri Caputi (ITA) // Nanna Lřf Mřrch Andersen (DEN)
Assistant Referees: Gabriela Hanáková (CZE), Sandra Föhrdes (GER), Lucia Abruzzese (ITA) // Sidsel Fabricius Rasmussen (DEN)
UEFA Referee Observers: Lilach Asulin (ISR), Irina Mîrț (ROU)

Group 7
Date: 10-16 September 2019
Teams: ALB, GRE, IRL, LTU
Referees: Victoria Beyer (FRA), Cristina Mariana Trandafir (ROU), Lyudmyla Tel'bukh (UKR) // Greta Lukjančukė (LTU)
Assistant Referees: Stéphanie Di Benedetto (FRA), Alexandra Theodora Petrea (ROU), Svitlana Hrushko (UKR) // Ugnė Šmitaitė (LTU)
UEFA Referee Observers: Snježana Fočić (CRO), Olga Tanschi (MDA)

Group 8
Date: 20-26 October 2019
Teams: CZE, GEO, SRB, UKR
Referees: Chrysó Georgíou (CYP), Ionela Alina Peșu (ROU), Laura Rapp (SWE)  //  Milica Milovanović (SRB)
Assistant Referees: Déspina Dimosthénous (CYP), Daniela Constantinescu (ROU), Jilan Taher (SWE)  //  Ivana Jovanović (SRB)
UEFA Referee Observers: Claudine Brohet (BEL), Emilia Wnuk (POL)

Group 9
Date: 2-8 October 2019
Teams: BUL, HUN, KAZ, POL
Referees: Abigail Byrne (ENG), Ainara Andrea Acevedo Dudley (ESP), Sarah Fatemeh Zangeneh (NOR)  //  Réka Molnár (HUN)
Assistant Referees: Melissa Burgin (ENG), Matilde Esteves-García Biajakue (ESP), Sonia Skjold-Khan (NOR)  //  Petra Nagy (HUN)
UEFA Referee Observers: Carolina De Boeck (BEL), Lilach Asulin (ISR)

Group 10
Date: 14-20 October 2019
Teams: ITA, MNE, NIR, SCO
Referees: Viki De Cremer (BEL), Katalin Sipos (HUN), Catarina Isabel Ferreira de Campos (POR)  //  Abigail Hendry (SCO)
Assistant Referees: Maria Étienne (BEL), Anita Vad (HUN), Vanessa Alexandra Dias Gomes (POR)  //  Kathleen Marie Alexander (SCO)
UEFA Referee Observers: Bente Ovedie Skogvang (NOR), Teodora Albon (ROU)

Group 11
Date: 22-28 October 2019
Teams: ISR, LVA, NED, POR
Referees: Tanja Račić (BIH), Sandra Strub (SUI), Cansu Tiryaki (TUR)  //  Ana Luisa Carneiro Amorim de Morgado Afonso (POR)
Assistant Referees: Almira Spahić (BIH), Émilie Aubry (SUI), Deybet Gök (TUR)  //  Olga Marisa Martins de Almeida (POR)
UEFA Referee Observers: Kirsi Heikkinen (FIN), Adonía Kokotoú (GRE)
« Last Edit: Sun 10 Nov 2019 00:45 by Vlad Vladadze »

Share on Facebook Share on Twitter

Like Like x 1 View List