League A - Group 1
18 November 2020, 20:45 CET - Sarajevo (Stadion Grbavica)
Bosnia and Herzegovina - Italy
Referee: Artur Dias (POR)
Assistant Referee 1: Rui Tavares (POR)
Assistant Referee 2: Paulo Soares (POR)
Fourth Official: Vítor Fernandes Ferreira (POR)
UEFA Referee Observer: Rune Pedersen (NOR)
UEFA Delegate: Thura Win (ENG)
League A - Group 1
18 November 2020, 20:45 CET - Chorzow (Silesian Stadium)
Poland - Netherlands
Referee: Orel Grinfeld (ISR)
Assistant Referee 1: Roy Hassan (ISR)
Assistant Referee 2: Idan Yarkon (ISR)
Fourth Official: Gal Leibovitz (ISR)
UEFA Referee Observer: William Young (SCO)
UEFA Delegate: Aristeidis Stavropoulos (GRE)
League A - Group 2
18 November 2020, 20:45 CET - London (Wembley Stadium)
England - Iceland
Referee: Fábio Veríssimo (POR)
Assistant Referee 1: Luis Campos (POR)
Assistant Referee 2: Rui Teixeira (POR)
Fourth Official: Antonio Emanuel Carvalho Nobre (POR)
UEFA Referee Observer: Ichko Lozev (BUL)
UEFA Delegate: Borja Bilbao (ESP)
League A - Group 2
18 November 2020, 20:45 CET - Leuven (Den Dreef)
Belgium - Denmark
Referee: Slavko Vinčić (SVN)
Assistant Referee 1: Grega Korde (SVN)
Assistant Referee 2: Andra Kovačič (SVN)
Fourth Official: Nejc Kajtazović (SVN)
UEFA Referee Observer: Miroslav Tulinger (CZE)
UEFA Delegate: Pavel Kolev (BUL)
League B - Group 1
18 November 2020, 20:45 CET - Belfast (Windsor Park)
Northern Ireland - Romania
Referee: Sandro Schärer (SUI)
Assistant Referee 1: Bekim Zogaj (SUI)
Assistant Referee 2: Jonas Erni (SUI)
Fourth Official: Fedayi San (SUI)
UEFA Referee Observer: John Ward (IRL)
UEFA Delegate: Per Eliasson (SWE)
League B - Group 1
18 November 2020, 20:45 CET - Vienna (Ernst-Hoppel Stadion)
Austria - Norway
Referee: Benoît Bastien (FRA)
Assistant Referee 1: Hicham Zakrani (FRA)
Assistant Referee 2: Frédéric Haquette (FRA)
Fourth Official: Willy Delajod (FRA)
UEFA Referee Observer: Jan W. Wegereef (NED)
UEFA Delegate: Mark Bos (NED)
League B - Group 2
18 November 2020, 20:45 CET - Netanya (Netanya Stadium)
Israel - Scotland
Referee: Paweł Raczkowski (POL)
Assistant Referee 1: Tomasz Listkiewicz (POL)
Assistant Referee 2: Adam Kupsik (POL)
Fourth Official: Paweł Gil (POL)
UEFA Referee Observer: Lucílio Cardoso Cortez Batista (POR)
UEFA Delegate: Camelia Nicolae (ROU)
League B - Group 2
18 November 2020, 20:45 CET - Plzeň (Stadion města Plzně)
Czech Republic - Slovakia
Referee: Cüneyt Çakır (TUR)
Assistant Referee 1: Bahattin Duran (TUR)
Assistant Referee 2: Tarik Ongun (TUR)
Fourth Official: Mete Kalkavan (TUR)
UEFA Referee Observer: Bernardino González Vázquez (ESP)
UEFA Delegate: Joăo Morais (POR)
League B - Group 3
18 November 2020, 20:45 CET - Belgrade (Stadion Rajko Mitić)
Serbia - Russia
Referee: Daniel Stefański (POL) Anthony Taylor (ENG)
Assistant Referee 1: Marcin Boniek (POL) Gary Beswick (ENG)
Assistant Referee 2: Dawid Igor Golis (POL) Adam Nunn (ENG)
Fourth Official: Damian Sylwestrzak (POL) Matej Jug (SVN)
UEFA Referee Observer: Kenneth William Clark (SCO)
UEFA Delegate: Biljana Velkovska Smilanovska (MKD)
League B - Group 3
18 November 2020, 20:45 CET - Budapest (Puskás Aréna)
Hungary - Turkey
Referee: Ivan Kruliak (SVK)
Assistant Referee 1: Toma Somolani (SVK)
Assistant Referee 2: Branislav Hancko (SVK)
Fourth Official: Filip Glova (SVK)
UEFA Referee Observer: Konrad Plautz (AUT)
UEFA Delegate: Kazimierz Oleszek (POL)
League B - Group 4
18 November 2020, 20:45 CET - Dublin (Dublin Arena)
Republic of Ireland - Bulgaria
Referee: Lawrence Visser (BEL)
Assistant Referee 1: Thibaud Nijssen (BEL)
Assistant Referee 2: Rien Vanyzere (BEL)
Fourth Official: Bram Van Driessche (BEL)
UEFA Referee Observer: Michalis Argyrou (CYP)
UEFA Delegate: Jan Willem Van Dop (NED)
League B - Group 4
18 November 2020, 20:45 CET - Cardiff (Cardiff City Stadium)
Wales - Finland
Referee: Jesús Gil Manzano (ESP)
Assistant Referee 1: Diego Barbero Sevilla (ESP)
Assistant Referee 2: Ángel Nevado Rodríguez (ESP)
Fourth Official: Juan Martínez Munuera (ESP)
UEFA Referee Observer: Neale Barry (ENG)
UEFA Delegate: Marcin Stefański (POL)
League C - Group 4
18 November 2020, 16:00 CET - Almaty (Almaty Ortalyk Stadion)
Kazakhstan - Lithuania
Referee: Hüseyin Göçek (TUR)
Assistant Referee 1: Cevdet Komurcuoglu (TUR)
Assistant Referee 2: Esat Sancaktar (TUR)
Fourth Official: Tugay Kaan Numanoglu (TUR)
UEFA Referee Observer: Rusmir Mrković (BIH)
UEFA Delegate: Anthony Bloch (ENG)
League C - Group 4
18 November 2020, 16:00 CET - Tirana (Arena Kombëtare)
Albania - Belarus
Referee: Radu Petrescu (ROU)
Assistant Referee 1: Radu Ghinguleac (ROU)
Assistant Referee 2: Mircea Mihail Grigoriu (ROU)
Fourth Official: Marcel Birsan (ROU)
UEFA Referee Observer: Vadims Direktorenko (LVA)
UEFA Delegate: Emil Ubias (CZE)
League C - Group 2
18 November 2020, 18:00 CET - Nicosia (GSP)
Armenia - North Macedonia
Referee: Robert Madden (SCO)
Assistant Referee 1: David Roome (SCO)
Assistant Referee 2: Graeme Stewart (SCO)
Fourth Official: Donald Robertson (SCO)
UEFA Referee Observer: Costas Kapitanis (CYP)
UEFA Delegate: Phivos Constantinides (CYP)
League C - Group 2
18 November 2020, 18:00 CET - Tbilisi (Boris Paichadze National Stadium Dinamo Arena)
Georgia - Estonia
Referee: Irfan Peljto (BIH)
Assistant Referee 1: Senad Ibrisimbegović (BIH)
Assistant Referee 2: Davor Beljo (BIH)
Fourth Official: Admir ehović (BIH)
UEFA Referee Observer: Juan Antonio Fernández Marín (ESP)
UEFA Delegate: Alojzije upraha (CRO)
League C - Group 3
18 November 2020, 20:45 CET - Pristina (Stadiumi Fadil Vokrri)
Kosovo - Moldova
Referee: Roomer Tarajev (EST)
Assistant Referee 1: Neeme Neemlaid (EST)
Assistant Referee 2: Sander Saga (EST)
Fourth Official: Karl Koppel (EST)
UEFA Referee Observer: Sokol Jareci (ALB)
UEFA Delegate: Balász Makray (HUN)
League C - Group 3
18 November 2020, 20:45 CET - Athens (Georgios Kamaras Stadium)
Greece - Slovenia
Referee: Carlos del Cerro Grande (ESP)
Assistant Referee 1: Juan Carlos Yuste Jiménez (ESP)
Assistant Referee 2: Roberto Alonso Fernández (ESP)
Fourth Official: Guillermo Cuadra Fernández (ESP)
UEFA Referee Observer: Boko Jovanetić (SRB)
UEFA Delegate: Jeroen Roest (NED)