Wednesday 16 September
Second Qualifying Round
18:30 CET - Differdange (Stade Municipal de la Ville de Differdange)
FC Progrčs Niederkorn (LUX) - Willem II (NED)
Referee: Mykola Balakin (UKR)
Assistant Referee 1: Andrii Skrypka (UKR)
Assistant Referee 2: Volodymyr Volodin (UKR)
Fourth Official: Viktor Kopiievskyi (UKR)
UEFA Referee Observer: Vlado Svilokos (CRO)
UEFA Delegate: Johny Vanspauwen (BEL)
19:00 CET - Stockolm (Stockholm Arena)
Hammarby Fotboll (SWE) - KKS Lech Poznań (POL)
Referee: Sascha Stegemann (GER)
Assistant Referee 1: Mike Pickel (GER)
Assistant Referee 2: Frederick Assmuth (GER)
Fourth Official: Sören Storks (GER)
UEFA Referee Observer: Stéphane Lnanoy (FRA)
UEFA Delegate: Neil Morrow (NIR)
20:00 CET - Tórshavn (Tórsvřllur)
B36 Tórshavn (FRO) - The New Saints FC (WAL)
Referee: Vilhjálmur Alvar Ţórarinsson (ISL) Ian McNabb (NIR)
Assistant Referee 1: Gylfi Már Sigurđsson (ISL) Gareth Eakin (NIR)
Assistant Referee 2: Birkir Sigurđarson (ISL) Paul Robinson (NIR)
Fourth Official: Helgi Mikael Jónasson (ISL) Jamie Robinson (NIR)
UEFA Referee Observer: Uno Tutk (EST)
UEFA Delegate: Bert Andersson (SWE)
Thursday 17 September
14:00 CET - Shymkent (Kazhimukan Munaitpasov Stadium)
FC Kaysar Kyzylorda (KAZ) - APOEL FC (CYP)
Referee: Jens Maae (DEN)
Assistant Referee 1: Heine Sřrensen (DEN)
Assistant Referee 2: Jesper Dahl (DEN)
Fourth Official: Morten Krogh (DEN)
UEFA Referee Observer: Orhan Erdemir (TUR)
UEFA Delegate: Zaur Haji-Maharramov (AZE)
14:15 CET - Ventspils (Ventspils Olimpiskais Centrs)
FK Ventspils (LVA) - Rosenborg BK (NOR)
Referee: Paul McLaughlin (IRL)
Assistant Referee 1: Dermot Broughton (IRL)
Assistant Referee 2: Darragh Keegan (IRL)
Fourth Official: Damien MacGraith (IRL) Bernard Connolly (IRL)
UEFA Referee Observer: Vladimir Antonov (MDA)
UEFA Delegate: Madeline Ekvall (SWE)
15:30 CET - Skopje (FFM Training Center)
KF Renova (MKD) - HNK Hajduk Split (CRO)
Referee: Joăo Pedro Silva Pinheiro (POR)
Assistant Referee 1: Pedro Ricardo Ferreira Ribeiro (POR)
Assistant Referee 2: Bruno Miguel Campos Rodrigues (POR)
Fourth Official: Vitor Jorge Fernandes Ferreira (POR)
UEFA Referee Observer: Bernardino González Vázquez (ESP)
UEFA Delegate: Desislava Ralkova (BUL)
16:00 CET - Yerevan (Republican Stadium after Vazgen Sargsyan)
Ararat-Armenia FC (ARM) - CS Fola Esch (LUX)
Referee: Enea Jorgji (ALB)
Assistant Referee 1: Denis Rexha (ALB)
Assistant Referee 2: Dojando Myftari (ALB)
Fourth Official: Kreshnik Cjapi (ALB)
UEFA Referee Observer: Rusmir Mrković (BIH)
UEFA Delegate: Irakli Nakaidze (GEO)
16:00 CET - Almaty (Almaty Ortalyk Stadion)
FC Astana (KAZ) - FK Budućnost Podgorica (MNE)
Referee: Dumitru Munteanu (MDA)
Assistant Referee 1: Andrei Bodean (MDA)
Assistant Referee 2: Vadim Vicol (MDA)
Fourth Official: Alexandru Tean (MDA)
UEFA Referee Observer: Fritz Stuchlik (AUT)
UEFA Delegate: Ivan Tsitovich (RUS)
16:00 CET - Durrës ("Niko Dovana" Stadium)
KF Teuta (ALB) - Granada CF (ESP)
Referee: Willy Delajod (FRA)
Assistant Referee 1: Cyril Mugnier (FRA)
Assistant Referee 2: Philippe Jeanne (FRA)
Fourth Official: Eric Wattellier (FRA)
UEFA Referee Observer: Lucilio Batista (POR)
UEFA Delegate: Velid Imamović.(BIH)
17:00 CET - Gibraltar (Victoria Stadium)
Lincoln Red Imps FC (GIB) - Rangers FC (SCO)
Referee: Iwan Arwel Griffith (WAL)
Assistant Referee 1: Daniel Beckett (WAL)
Assistant Referee 2: Johnathon Bryant (WAL)
Fourth Official: Simon Lee Evans (WAL)
UEFA Referee Observer: Leslie Irvine (NIR)
UEFA Delegate: Claude Runavot (FRA)
17:30 CET - Kuopio (Kuopion keskuskenttä)
KuPS Kuopio (FIN) - K Slovan Bratislava (SVK)
Referee: Volen Chinkov (BUL)
Assistant Referee 1: Petar Dzhuganski (BUL)
Assistant Referee 2: Dimitar Rusev (BUL)
Fourth Official: Georgi Davidov (BUL)
UEFA Referee Observer: Ferenc Székely (HUN)
UEFA Delegate: Oleg Harlamov (EST)
17:45 CET - Botoșani (Municipal)
FC Botoșani (ROU) - KF kendija (MKD)
Referee: Mohammed Al-Hakim (SWE)
Assistant Referee 1: Fredrik Klyver (SWE)
Assistant Referee 2: Mikael Hallin (SWE)
Fourth Official: Glenn Nyberg (SWE)
UEFA Referee Observer: Andrejs Sipailo (LVA)
UEFA Delegate: Oleg Molceanov (MDA)
18:00 CET - Bodř (Aspmyra)
FK Bodř/Glimt (NOR) - FK algiris Vilnius (LTU)
Referee: Peter Kralovic (SVK)
Assistant Referee 1: Milan trbo (SVK)
Assistant Referee 2: Peter Kovac (SVK)
Fourth Official: Peter Ziemba (SVK)
UEFA Referee Observer: Ichko Lozev (BUL)
UEFA Delegate: Ginta Pece (LVA)
18:00 CET - Vilnius (LFF stadionas)
FK Riteriai (LTU) - FC Slovan Liberec (CZE)
Referee: Espen Eskĺs (NOR)
Assistant Referee 1: Öystein Ytterland (NOR)
Assistant Referee 2: Morten Jensen (NOR)
Fourth Official: Rohit Saggi (NOR)
UEFA Referee Observer: Emil Bozhinovski (MKD)
UEFA Delegate: Claude Kremer (LUX)
18:00 CET - Plovdiv (Stadion Lokomotiv Plovdiv)
PFC Lokomotiv Plovdiv 1926 (BUL) - Tottenham Hotspur (ENG)
Referee: Harm Osmers (GER)
Assistant Referee 1: Dominik Schaal (GER)
Assistant Referee 2: Robert Kempter (GER)
Fourth Official: Robert Schröder (GER)
UEFA Referee Observer: Volodymyr Petrov (UKR)
UEFA Delegate: Camelia Nicolae (ROU)
18:00 CET - Gothenburg (Gamla Ullevi)
IFK Göteborg (SWE) - FC Copengahen (DEN)
Referee: Guillermo Cuadra Fernández (ESP)
Assistant Referee 1: Teodoro Sobrino Magán (ESP)
Assistant Referee 2: Juan José López Mir (ESP)
Fourth Official: César Soto Grado (ESP)
UEFA Referee Observer: Markus Nobs (SUI)
UEFA Delegate: Álvaro Albino (POR)
18:00 CET - Baku (8 KM Stadionu)
Neftçi PFK (AZE) - Galatasaray AŞ (TUR)
Referee: Kevin Clancy (SCO)
Assistant Referee 1: David McGeachie (SCO)
Assistant Referee 2: Graeme Stewart (SCO)
Fourth Official: Euan Anderson (SCO)
UEFA Referee Observer: Sokol Jareci (ALB)
UEFA Delegate: Svitlana Shkil (UKR)
18:30 CET - Tallinn (Lilleküla Stadium)
FC Flora Tallinn (EST) - KR Reykjavik (ISL)
Referee: Sigurd Kringstad (NOR)
Assistant Referee 1: Geir Oskar Isaksen (NOR)
Assistant Referee 2: Anders Olav Dale (NOR)
Fourth Official: Kristoffer Hagenes (NOR)
UEFA Referee Observer: Jens Larsen (DEN)
UEFA Delegate: Garry O'Hagan (SCO)
18:30 CET - Ljubljana (Stadion Stoice)
NK Olimpija Ljubljana (SVN) - HK Zrinjski Mostar (BIH)
Referee: Ricardo De Burgos Bengoechea (ESP)
Assistant Referee 1: Roberto Díaz Pérez del Palomar (ESP)
Assistant Referee 2: Jon Núńez Fernández (ESP)
Fourth Official: Adrián Cordero Vega (ESP)
UEFA Referee Observer: Fredy Fautrel (FRA)
UEFA Delegate: Anna Bordiugova (UKR)
18:30 CET - Stockholm (Stockholm Arena)
Djurgĺrdens IF (SWE) - Europa FC (GIB)
Referee: Stéphanie Frappart (FRA)
Assistant Referee 1: Aurélien Drouet (FRA)
Assistant Referee 2: Mikael Berchebru (FRA)
Fourth Official: Jérémie Pignard (FRA)
UEFA Referee Observer: Tomasz Mikulski (POL)
UEFA Delegate: Jitka Klimkova (CZE)
19:00 CET - Riga (Skonto Stadions)
Riga FC (LVA) - S.S. Tre Fiori F.C. (SMR)
Referee: Kári Jóannesarson á Hövdanum (FRO)
Assistant Referee 1: Andrew Christiansen (FRO)
Assistant Referee 2: Jan Hermansen (FRO)
Fourth Official: Petur Reinert (FRO)
UEFA Referee Observer: Rune Pedersen (NOR)
UEFA Delegate: Natallia Varabyova (BLR)
19:00 CET - Ta' Qali (Centenary Stadium)
Hibernians FC (MLT) - Fehérvár FC (HUN)
Referee: Ivaylo Stoyanov (BUL)
Assistant Referee 1: Georgi Todorov (BUL)
Assistant Referee 2: Miroslav Maksimov (BUL)
Fourth Official: Radoslav Gidzhenov (BUL)
UEFA Referee Observer: Michal Bene (CZE)
UEFA Delegate: Philippe Prudhon (FRA)
19:00 CET - Elbasan (Elbasan Arena)
KF Laçi (ALB) - Hapoel Beer-Sheva FC (ISR)
Referee: Jochem Kamphuis (NED)
Assistant Referee 1: Johan Balder (NED)
Assistant Referee 2: Bas Van Dongen (NED)
Fourth Official: Allard Lindhout (NED)
UEFA Referee Observer: Igor Pristovnik (CRO)
UEFA Delegate: Sanja Bosanac-Periić (MNE)
19:00 CET - Sofia (Bulgarska Armiya)
PFC CSKA-Sofia (BUL) - FC BATE Borisov (BLR)
Referee: Horațiu Mircea Feșnic (ROU)
Assistant Referee 1: Valentin Gabriel Avram (ROU)
Assistant Referee 2: Alexandru Cerei (ROU)
Fourth Official: Marcel Birsan (ROU)
UEFA Referee Observer: Kenneth William Clark (SCO)
UEFA Delegate: Vasko Dojcinovski (MKD)
19:00 CET - Chișinău (Stadionul Zimbru)
FC Sfintul Gheorghe Suruceni (MDA) - FK Partizan (SRB)
Referee: Juri Frischer (EST)
Assistant Referee 1: Veiko Motsnik (EST)
Assistant Referee 2: Aron Härsing (EST)
Fourth Official: Kristo Külljastinen (EST)
UEFA Referee Observer: Pavel Saliy (KAZ)
UEFA Delegate: Octavian Goga (ROU)
19:00 CET - Heraklion (Theodoros Vardinogiannis)
OFI Crete FC (GRE) - Apollon Limassol FC (CYP)
Referee: Fabio Maresca (ITA)
Assistant Referee 1: Ciro Carbone (ITA)
Assistant Referee 2: Giorgio Peretti (ITA)
Fourth Official: Piero Giacomelli (ITA)
UEFA Referee Observer: Andreas Schluchter (SUI)
UEFA Delegate: Romano Clavadetscher (SUI)
19:00 CET - Tbilisi (M. Meskhi II Stadium)
FC Lokomotive Tbilisi (GEO) - FC Dynamo Moscow (RUS)
Referee: Karim Abed (FRA)
Assistant Referee 1: Mehdi Rahmouni (FRA)
Assistant Referee 2: Aurélien Berthomieu (FRA)
Fourth Official: Florent Batta (FRA)
UEFA Referee Observer: Jan W. Wegereef (NED)
UEFA Delegate: Ronald Zimmermann (GER)
19:30 CET - Andorra La Vella (Estadi Comunal)
Inter Club d'Escaldes (AND) - Dundalk FC (IRL)
Referee: Viktar Shymusik (BLR)
Assistant Referee 1: Yahueni Ramanau (BLR)
Assistant Referee 2: Anton Gusev (BLR)
Fourth Official: Dznianis Shcharbakou (BLR)
UEFA Referee Observer: Augustus Constantin (ROU)
UEFA Delegate: Neli Lozeva (BUL)
20:00 CET - Wrexham (Racecourse Ground)
Connah's Quay Nomads FC (WAL) - FC Dinamo Tbilisi (GEO)
Referee: Alain Durieux (LUX)
Assistant Referee 1: Gilles François Becker (LUX)
Assistant Referee 2: Joaquim Da Silva (LUX)
Fourth Official: Ricardo Morais (LUX)
UEFA Referee Observer: Adrian Azzopardi (MLT)
UEFA Delegate: Rimla Akhtar (ENG)
20:00 CET - Skopje (National Arena Todor Proeski)
FK Sileks (MKD) - KF Drita (KOS)
Referee: Andrew Madley (ENG)
Assistant Referee 1: Harry Lennard (ENG)
Assistant Referee 2: Nick Hopton (ENG)
Fourth Official: Robert Jones (ENG)
UEFA Referee Observer: Vitor Melo Pereira (POR)
UEFA Delegate: Iveta Stoyanova Bankova BUL)
20:00 CET - Dublin (Tallaght Stadium)
Shamrock Rovers FC (IRL) - AC Milan (ITA)
Referee: Ádám Farkas (HUN)
Assistant Referee 1: Balázs Szert (HUN)
Assistant Referee 2: Gergő Vígh-Tarsonyi (HUN)
Fourth Official: Ferenc Karakó (HUN)
UEFA Referee Observer: Vladimir Medved (SVK)
UEFA Delegate: Kadri Jägel (EST)
20:00 CET - Gliwice (Municipal Stadium)
GKS Piast Gliwice (POL) - TSV Prolactal Hartberg (AUT)
Referee: Erik Lambrechts (BEL)
Assistant Referee 1: Rien Vanyzere (BEL)
Assistant Referee 2: Jo De Weirdt (BEL)
Fourth Official: Nathan Verboomen (BEL)
UEFA Referee Observer: Alexandru Deaconu (ROU)
UEFA Delegate: Richard Havrilla (SVK)
20:00 CET - Tirana (Arena Kombëtare)
FK Kukësi (ALB) - VfL Wolfsburg (GER)
Referee: Duje Strukan (CRO)
Assistant Referee 1: Goran Perica (CRO)
Assistant Referee 2: Hrvoje Radić (CRO)
Fourth Official: Marin Vidluin (CRO)
UEFA Referee Observer: Mehmet Murat Ilgaz (TUR)
UEFA Delegate: Aleksandra Ana Raspopović (MNE)
20:00 CET - Banjaluka (Gradski Stadion Banja Luka)
FK Borac Banja Luka (BIH) - Rio Ave FC (POR)
Referee: Jonathan Lardot (BEL)
Assistant Referee 1: Florian Lemaire (BEL)
Assistant Referee 2: Mathias Hillaert (BEL)
Fourth Official: Jasper Vergoote (BEL)
UEFA Referee Observer: Martin Hansson (SWE)
UEFA Delegate:Jovan urbatović,(SRB)
20:00 CET - Thessaloniki (Kleanthis Vikelidis Stadium)
Aris Thessaloniki FC (GRE) - Kolos Kovalivka (UKR)
Referee: Lionel Tschudi (SUI)
Assistant Referee 1: Matthias Sbrissa (SUI)
Assistant Referee 2: Pascal Hirzel (SUI)
Fourth Official: Alessandro Dudic (SUI)
UEFA Referee Observer: John Ward (IRL)
UEFA Delegate: Kejdi Tomorri (ALB)
20:00 CET - Ličge (Stade Maurice Dufrasne)
Royal Standard de Ličge (BEL) - Bala Town FC (WAL)
Referee: Trustin Farrugia Cann (MLT)
Assistant Referee 1: Duncan Sultana (MLT)
Assistant Referee 2: Jurgen Spiteri (MLT)
Fourth Official: Fyodor Zammit (MLT)
UEFA Referee Observer: Christos Nicolaides (CYP)
UEFA Delegate: Eduard Dervishaj Nelaj (ESP)
20:30 CET - Stavanger (Viking Stadion)
Viking FK (NOR) - Aberdeen FC (SCO)
Referee: Filip Glova (SVK)
Assistant Referee 1: Peter Bednar (SVK)
Assistant Referee 2: Frantisek Ferenc (SVK)
Fourth Official: Boris Marhefka (SVK)
UEFA Referee Observer: Alain Hamer (LUX)
UEFA Delegate: Scilla Gennaro (ITA)
20:30 CET - Coleraine (The Showgrounds)
Coleraine FC (NIR) - Motherwell FC (SCO)
Referee: Antti Munukka (FIN)
Assistant Referee 1: Jukka Honkanen (FIN)
Assistant Referee 2: Joonas Valjakka Turkka (FIN)
Fourth Official: Mohammed Al-Emara (FIN)
UEFA Referee Observer: Gerard Perry (IRL)
UEFA Delegate: Tarik Shamel (ENG)
20:45 CET - Belfast (Windsor Park)
Linfield FC (NIR) - Floriana FC (MLT)
Referee: David Munro (SCO)
Assistant Referee 1: Daniel McFarlane (SCO)
Assistant Referee 2: Kylie Cockburn (SCO) Sean Carr (SCO)
Fourth Official: Greg Aitken (SCO)
UEFA Referee Observer: Marián Rubarský (SVK)
UEFA Delegate: Duncan Fraser (SCO)
20:45 CET - Osijek (Stadion Gradski vrt)
NK Osijek (CRO) - FC Basel 1893 (SUI)
Referee: José Luis Munuera Montero (ESP)
Assistant Referee 1: Ińigo Prieto López De Ceraín (ESP)
Assistant Referee 2: Alfonso Baena Espejo (ESP)
Fourth Official: Mario Melero López (ESP)
UEFA Referee Observer: Darko Čeferin (SVN)
UEFA Delegate: Jasmin Baković (BIH)
20:45 CET - Dunajská Streda (DAC Arena)
FC DAC 1904 Dunajská Streda (SVK) - FK Jablonec (CZE)
Referee: Marco Di Bello (ITA)
Assistant Referee 1: Alberto Tegoni (ITA)
Assistant Referee 2: Salvatore Longo (ITA)
Fourth Official: Federico La Penna (ITA)
UEFA Referee Observer: Terje Hauge (NOR)
UEFA Delegate: Márton Esterházy (HUN)
20:45 CET - Geneva (Stade de Genčve)
Servette FC (SUI) - Stade de Reims (FRA)
Referee: Stuart Attwell (ENG)
Assistant Referee 1: Constantine Hatzidakis (ENG)
Assistant Referee 2: Neil Davies (ENG)
Fourth Official: Darren England (ENG)
UEFA Referee Observer: Peter Sippel (GER)
UEFA Delegate: Marko Simeunovič (SVN)
21:00 CET - Senta (Gradski Stadion Senta)
FK TSC Bačka Topola SRB) - Fotbal Club FCSB (ROU)
Referee: Dennis Higler (NED)
Assistant Referee 1: Charles Schaap (NED)
Assistant Referee 2: Jan de Vries (NED)
Fourth Official: Siemen Mulder (NED)
UEFA Referee Observer: Michalis Koukoulaki (GRE)
UEFA Delegate: Attila Tomo (HUN)
21:05 CET - Budapest (Nándor Hidegkuti Stadion)
Budapest Honvéd FC (HUN) - Malmö FF (SWE)
Referee: Anastasios Papapetrou (GRE)
Assistant Referee 1: Tryfon Petropoulos (GRE)
Assistant Referee 2: Iordanis Aptosoglou (GRE)
Fourth Official: Aggelos Evangelou (GRE)
UEFA Referee Observer: Boko Jovanetić (SRB)
UEFA Delegate: Michalis Mitas (CYP)