Author Topic: UEFA EURO 2020 - Qualifying Round  (Read 14035 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Vlad Vladadze

  • Appointments Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 497
  • Gender: Male
    • View Profile
Re: UEFA EURO 2020 - Qualifying Round
« Reply #75 on: Sat 12 Oct 2019 09:23 »
Group J
15 October 2019, 18:00 CET - Turku (Veritas Stadion)
FINLAND - ARMENIA
Referee: Jesús Gil Manzano (ESP)
Assistant Referee 1: Diego Barbero Sevilla (ESP)
Assistant Referee 2: Ángel Nevado Rodríguez (ESP)
Fourth Official: Juan Martínez Munuera (ESP)
UEFA Referee Observer: David Malcolm (NIR)
UEFA Delegate: Jacob Erel (ISR)

Group D
15 October 2019, 20:45 CET - Gibraltar (Victoria Stadium)
GIBRALTAR - GEORGIA
Referee: Paolo Valeri (ITA)
Assistant Referee 1: Alessandro Giallatini (ITA)
Assistant Referee 2: Stefano Alassio (ITA)
Fourth Official: Maurizio Mariani (ITA)
UEFA Referee Observer: Iain Robertson Brines (SCO)
UEFA Delegate: Michal Mertinyák (SVK)

Group D
15 October 2019, 20:45 CET - Geneva (Stade de Genčve)
SWITZERLAND - REPUBLIC OF IRELAND
Referee: Szymon Marciniak (POL)
Assistant Referee 1: Paweł Sokolnicki (POL)
Assistant Referee 2: Tomasz Listkiewicz (POL)
Fourth Official: Tomasz Musiał (POL)
UEFA Referee Observer: Terje Hauge (NOR)
UEFA Delegate: José Guilherme Aguiar (POR)

Group F
15 October 2019, 20:45 CET - Tórshavn (Tórsvřllur)
FAROE ISLANDS - MALTA
Referee: José María Sánchez Martínez (ESP)
Assistant Referee 1: Raúl Cabańero Martínez (ESP)
Assistant Referee 2: Roberto Alonso Fernández (ESP)
Fourth Official: Alejandro José Hernández Hernández (ESP)
UEFA Referee Observer: Konrad Plautz (AUT)
UEFA Delegate: Sigurđur Hannesson (ISL)

Group F
15 October 2019, 20:45 CET - Bucharest (Arena Națională)
ROMANIA - NORWAY
Referee: Robert Madden (SCO)
Assistant Referee 1: David Roome (SCO)
Assistant Referee 2: Sean Carr (SCO)
Fourth Official: Nicolas Walsh (SCO)

UEFA Referee Observer: Robert Sedlacek (AUT)
UEFA Delegate: František Laurinec (SVK)

Group F
15 October 2019, 20:45 CET - Solna (Friends Arena)
SWEDEN - SPAIN
Referee: Clément Turpin (FRA)
Assistant Referee 1: Nicolas Danos (FRA)
Assistant Referee 2: Cyril Gringore (FRA)
Fourth Official: François Letexier (FRA)
UEFA Referee Observer: Leslie Irvine (NIR)
UEFA Delegate: John Taylor (SCO)

Group G
15 October 2019, 20:45 CET - Be'er Sheva (Itztadion Toto Ya'akov Turner)
ISRAEL - LATVIA
Referee: Arnold Hunter (NIR)
Assistant Referee 1: Gareth Eakin (NIR)
Assistant Referee 2: Georgios Argyropoulos (NIR)
Fourth Official: Tim Marshall (NIR)

UEFA Referee Observer: Milan Karadžić (SRB)
UEFA Delegate: Sviatlana Hrynkievič (BLR)

Group J
15 October 2019, 20:45 CET - Athens (Olympiakó Athlitikó Kéntro Athinón "Spýros Loúis")
GREECE - BOSNIA AND HERZEGOVINA
Referee: Felix Zwayer (GER)
Assistant Referee 1: Thorsten Schiffner (GER)
Assistant Referee 2: Marco Achmüller (GER)
Fourth Official: Christian Dingert (GER)
UEFA Referee Observer: Manuel López Fernández (ESP)
UEFA Delegate: Kris Bellon (BEL)

Group J
15 October 2019, 20:45 CET - Vaduz (Rheinpark Stadion)
LIECHTENSTEIN - ITALY
Referee: Andris Treimanis (LVA)
Assistant Referee 1: Haralds Gudermanis (LVA)
Assistant Referee 2: Aleksejs Spasjonņikovs (LVA)
Fourth Official: Aleksandrs Golubevs (LVA)
UEFA Referee Observer: Luis Medina Cantalejo (ESP)
UEFA Delegate: Björn Fecker (GER)