Author Topic: UEFA EURO 2020 - Qualifying Round  (Read 15110 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Vlad Vladadze

  • Appointments Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 497
  • Gender: Male
    • View Profile
Re: UEFA EURO 2020 - Qualifying Round
« Reply #60 on: Mon 07 Oct 2019 09:23 »
Group I
10 October 2019, 16:00 CET - Nur-Sultan (Astana Arena)
KAZAKHSTAN - CYPRUS
Referee: Craig Pawson (ENG)
Assistant Referee 1: Lee Betts (ENG)
Assistant Referee 2: Ian Hussin (ENG)
Fourth Official: Stuart Attwell (ENG)

UEFA Referee Observer: Tomasz Mikulski (POL)
UEFA Delegate: Mohamed Taa (FRA)

Group C
10 October 2019, 18:00 CET - Minsk (Nacyjanaĺny Alimpijski stadyjon Dynama)
BELARUS - ESTONIA
Referee: Ricardo de Burgos Bengoetxea (ESP)
Assistant Referee 1: Roberto Díaz Pérez del Palomar (ESP)
Assistant Referee 2: Pau Cebrián Devís (ESP)
Fourth Official: Alejandro José Hernández Hernández (ESP)
UEFA Referee Observer: Bertrand Layec (FRA)
UEFA Delegate: Sergio Di Cesare (ITA)

Group C
10 October 2019, 20:45 CET - Rotterdam (Stadion Feijenoord)
NETHERLANDS - NORTHERN IRELAND
Referee: Benoît Bastien (FRA)
Assistant Referee 1: Hicham Zakrani (FRA)
Assistant Referee 2: Frédéric Haquette (FRA)
Fourth Official: Benoît Millot (FRA)
UEFA Referee Observer: William Young (SCO)
UEFA Delegate: Georg Lüchinger (LIE)

Group E
10 October 2019, 20:45 CET - Split (Stadion Poljud)
CROATIA - HUNGARY
Referee: Daniele Orsato (ITA)
Assistant Referee 1: Lorenzo Manganelli (ITA)
Assistant Referee 2: Fabiano Preti (ITA)
Fourth Official: Davide Massa (ITA)
UEFA Referee Observer: Alain Hamer (LUX)
UEFA Delegate: Dennis Cruise (IRL)

Group E
10 October 2019, 20:45 CET - Trnava (City Arena - Štadión Antona Malatinského)
SLOVAKIA - WALES
Referee: Carlos del Cerro Grande (ESP)
Assistant Referee 1: Juan Carlos Yusté Jiménez (ESP)
Assistant Referee 2: Roberto Alonso Fernández (ESP)
Fourth Official: José María Sánchez Martínez (ESP)
UEFA Referee Observer: Alfredo Trentalange (ITA)
UEFA Delegate: Dag Steinar Vestlund (NOR)

Group G
10 October 2019, 20:45 CET - Vienna (Ernst-Happel-Stadion)
AUSTRIA - ISRAEL
Referee: William Collum (SCO)
Assistant Referee 1: Francis Connor (SCO)
Assistant Referee 2: David McGeachie (SCO)
Fourth Official: Nicolas Walsh (SCO)

UEFA Referee Observer: Bernardino González Vázquez (ESP)
UEFA Delegate: Michael Foster (ENG)

Group G
10 October 2019, 20:45 CET - Skopje (Nacionalna Arena "Toše Proeski")
NORTH MACEDONIA - SLOVENIA
Referee: Danny Makkelie (NED)
Assistant Referee 1: Mario Diks (NED)
Assistant Referee 2: Hessel Steegstra (NED)
Fourth Official: Kevin Blom (NED)
UEFA Referee Observer: Martin Ingvarsson (SWE)
UEFA Delegate: Mikael Salzer (SWE)

Group G
10 October 2019, 20:45 CET - Riga (Daugava stadions)
LATVIA - POLAND
Referee: Halis Özkahya (TUR)
Assistant Referee 1: Kemal Yılmaz (TUR)
Assistant Referee 2: Ceyhun Sesigüzel (TUR)
Fourth Official: Hüseyin Göçek (TUR)
UEFA Referee Observer: Elmir Pilav (BIH)
UEFA Delegate: Crawford Wilson (NIR)

Group I
10 October 2019, 20:45 CET - Brussels (Koning Boudewijnstadion)
BELGIUM - SAN MARINO
Referee: Anastásios Papapétrou (GRE)
Assistant Referee 1: Trýfon Petrópoulos (GRE)
Assistant Referee 2: Iordánis Aptósoglou (GRE)
Fourth Official: Athanásios Tzílos (GRE)
UEFA Referee Observer: Alieh Čykun (BLR)
UEFA Delegate: Heike Ullrich (GER)

Group I
10 October 2019, 20:45 CET - Moscow (Bolshaya sportivnaya arena olimpiyskogo kompleksa "Luzhniki")
RUSSIA - SCOTLAND
Referee: Jakob Kehlet (DEN)
Assistant Referee 1: Heine Sřrensen (DEN)
Assistant Referee 2: Daniel Richardt Nřrgaard (DEN)
Fourth Official: Mads-Kristoffer Kristoffersen (DEN)
UEFA Referee Observer: Lucílio Cardoso Cortez Batista (POR)
UEFA Delegate: Aristídis Stavrópoulos (GRE)