Thursday 27 October 2022
18:45 CET - Florence (Stadio Comunale Artemio Franchi)
ACF Fiorentina (ITA) - İstanbul Başakşehir (TUR) | Group A
Referee: Allard Lindhout (NED)
Assistant Referee 1: Mario Diks (NED)
Assistant Referee 2: Charles Schaap (NED)
Fourth Official: Edwin Van De Graaf (NED)
UEFA Referee Observer: Stefan Johannesson (SWE)
UEFA Delegate: Peter Lundström (FIN)
18:45 CET - Brussels (Anderlecht Stadium)
Anderlecht (BEL) - FCSB (ROU) | Group B
Referee: Manfredas Lukjančukas (LTU)
Assistant Referee 1:Vytenis Kazlauskas (LTU)
Assistant Referee 2: Mangirdas Mirauskas (LTU)
Fourth Official: Robertas mitas (LTU)
UEFA Referee Observer: Gylfi Ţór Orrason (ISL)
UEFA Delegate: Alzhanov Ayan (KAZ)
Mentor for Delegate: Scott Struthers (SCO)
18:45 CET - Valencia (Estadi Ciutat de Valčncia)
Villarreal (ESP) - Hapoel Beer-Sheva (ISR) | Group C
Referee: Juxhin Xhaja (ALB)
Assistant Referee 1:Nertil Bregasi (ALB)
Assistant Referee 2: Dojando Myftari (ALB)
Fourth Official: Kreshnik Barjamaj (ALB)
UEFA Referee Observer: Miroslav Liba (CZE)
UEFA Delegate: Alina Capatina (MDA)
18:45 CET - Vienna (Viola Park)
Austria Wien (AUT) - Lech (POL) | Group C
Referee: Darren England (ENG)
Assistant Referee 1: Harry Lennard (ENG)
Assistant Referee 2: James Mainwaring (ENG)
Fourth Official: Nicholas Walsh (SCO)
UEFA Referee Observer: Laurent Duhamel (FRA)
UEFA Delegate: Danilo Filacchione (ITA)
18:45 CET - Uherské Hraditě (City Stadium)
Slovácko (CZE) - 1. FC Köln (GER) | Group D
Referee: Giorgi Kruashvili (GEO)
Assistant Referee 1: Levan Varamishvili (GEO)
Assistant Referee 2: Zaza Pipia (GEO)
Fourth Official: Davit Kharitonashvili (GEO)
UEFA Referee Observer: Ante Vučemilović imunović (CRO)
UEFA Delegate: Jim Stjerne Hansen (DEN)
18:45 CET - Nice (Grand Stade de Nice)
OGC Nice (FRA) - FK Partizan (SRB) | Group D
Referee: Istvan Vad (HUN)
Assistant Referee 1: Vencel Toth (HUN)
Assistant Referee 2: Istvan Albert (HUN)
Fourth Official: Adam Farkas (HUN)
UEFA Referee Observer: Robert Schörgenhofer (AUT)
UEFA Delegate: David Findlay (SCO)
18:45 CET - Vaduz (Rheinpark Stadion)
FC Vaduz (LIE) - AZ Alkmaar (NED) | Group E
Referee: Donald Robertson (SCO)
Assistant Referee 1: Aln Mulvanny (SCO)
Assistant Referee 2: Ross Macleod (SCO)
Fourth Official: Grant Irvine (SCO)
UEFA Referee Observer: Stávros Tritsónis (GRE)
UEFA Delegate: Márton Esterházy (HUN)
21:00 CET - Edinburgh (Tynecastle Park)
Heart of Midlothian (SCO) - RFS (LVA) | Group A
Referee: Bram Van Driessche (BEL)
Assistant Referee 1: Yves De Neve (BEL)
Assistant Referee 2: Kevin Monteny (BEL)
Fourth Official: Kevin Van Damme (BEL)
UEFA Referee Observer: Cyril Zimmermann (SUI)
UEFA Delegate: Adrian D. Casha (MLT)
21:00 CET - London (London Stadium)
West Ham (ENG) - Silkeborg (DEN) | Group B
Referee: Joni Hyytiä (FIN)
Assistant Referee 1: Sami Nykänen (FIN)
Assistant Referee 2: Veli-Matti Leppänen (FIN)
Fourth Official: Antti Munukka (FIN)
UEFA Referee Observer: Gerard Perry (IRL)
UEFA Delegate: Paolo Rondelli (SMR)
21:00 CET - Koice (Koická futbalová aréna)
Dnipro-1 (UKR) - Apollon Limassol (CYP) | Group E
Referee: António Nobre (POR)
Assistant Referee 1: Pedro Ribeiro (POR)
Assistant Referee 2: Nelson Filipe Vila Pereira (POR)
Fourth Official: Ricardo Baixinho (POR)
UEFA Referee Observer: Igor Pristovnik (CRO)
UEFA Delegate: Richard Havrilla (SVK)
21:00 CET - Molde (Molde Stadion)
Molde (NOR) - Djurgĺrden (SWE) | Group F
Referee: Urs Schnyder (SUI)
Assistant Referee 1: Marco Zürcher (SUI)
Assistant Referee 2: Benjamin Zürcher (SUI)
Fourth Official: Sven Wolfensberger (SUI)
UEFA Referee Observer: Stephen Lodge (ENG)
UEFA Delegate: Florian Prunea (ROU)
21:00 CET - Dublin (Tallaght Stadium)
Shamrock Rovers (IRL) - KAA Gent (BEL) | Group F
Referee: Julian Weinberger (AUT)
Assistant Referee 1: Maximilian Weiss (AUT)
Assistant Referee 2: Sara Telek (AUT)
Fourth Official: Alexander Harkam (AUT)
UEFA Referee Observer: Nicolae Grigorescu (ROU)
UEFA Delegate: Colin McDonald (SCO)
Mentor for Delegate: Harry Been (NED)
21:00 CET - Pristina (Fadil Vokrri Stadium)
Ballkani (KOS) - Slavia Praha (CZE) | Group G
Referee: Morten Krogh (DEN)
Assistant Referee 1:D. Wollenberg Rasmussen (DEN)
Assistant Referee 2: Jesper Dahl (DEN)
Fourth Official: Mikkel Redder (DEN)
UEFA Referee Observer: Joăo Ferreira (POR)
UEFA Delegate: Jens Futterknecht (GER)
21:00 CET - Sivas (Yeni 4 Eylül)
Sivasspor (TUR) - CFR Cluj (ROU) | Group G
Referee: Rohit Saggi (NOR)
Assistant Referee 1: Geir Isaksen (NOR)
Assistant Referee 2: Morten Jensen (NOR)
Fourth Official: Mohammad Usman Aslam (NOR)
UEFA Referee Observer: Levan Paniashvili (GEO)
UEFA Delegate: Sergei Ilyich (BLR)
21:00 CET - Basel (St. Jakob Park)
Basel (SUI) - algiris (LTU) | Group H
Referee: Ali Palabıyık (TUR)
Assistant Referee 1:Serkan Olguncan (TUR)
Assistant Referee 2: Serkan Cimen (TUR)
Fourth Official: Ümit Öztürk (TUR)
UEFA Referee Observer: Ţóroddur Hjaltalín (ISL)
UEFA Delegate: Joseph O'Brien (IRL)
21:00 CET - Bratislava (Národný futbalový tadión)
Slovan Bratislava (SVK) - Pyunik (ARM) | Group H
Referee: Manuel Schuettengruber (AUT)
Assistant Referee 1: Roland Brandner (AUT)
Assistant Referee 2: Robert Steinacher (AUT)
Fourth Official: Sebastian Gishamer (AUT)
UEFA Referee Observer: Michael Johansen (DEN)
UEFA Delegate: Ariel Scheiman (ISR)
Edited to add colour, bmb