QUALIFYING ROUND
Group 1
Date: 13-19 November 2019
Teams: ARM, BUL, MNE, TUR (hosts)
Referees: Jérôme Brisard (FRA), Balázs Berke (HUN), Krzysztof Jakubik (POL) // Atilla Karaoğlan (TUR)
Assistant Referees: Benjamin Pagčs (FRA), Balázs Buzás (HUN), Bartosz Heinig (POL) // Bersan Duran (TUR)
UEFA Referee Observers: Fritz Stuchlik (AUT), Lucílio Cardoso Cortez Batista (POR)
Group 2
Date: 8-14 October 2019
Teams: ESP, LTU, ROU, SRB (hosts)
Referees: Julian Weinberger (AUT), Antti Munukka (FIN), Glenn Nyberg (SWE) // Ivan Stamenković (SRB)
Assistant Referees: Stefan Pichler (AUT), Turkka Joonas Valjakka (FIN), Joakim Amri Nilsson (SWE) // Miodrag Zdravković (SRB)
UEFA Referee Observers: Levan Paniashvili (GEO), Vadims Direktorenko (LVA)
Group 3
Date: 9-15 October 2019
Teams: AND, BLR, GER, SCO (hosts)
Referees: Igor Pajač (CRO), Zbyněk Proske (CZE), Fábio José Costa Veríssimo (POR) // Peter Stuart (SCO)
Assistant Referees: Marjan Tomas (CRO), Radek Kotík (CZE), Pedro Nuno de Sá Martins (POR) // David Dunne (SCO)
UEFA Referee Observers: Jens Larsen (DEN), Alexandru Deaconu (ROU)
Group 4
Date: 13-19 November 2019
Teams: ALB, BEL (hosts), GRE, ISL
Referees: Vitaliy Meshkov (RUS), Kevin Clancy (SCO), Urs Schnyder (SUI) // Jan Krieken (BEL)
Assistant Referees: Dmitriy Safyan (RUS), David Doig (SCO), Benjamin Zürcher (SUI) // Matthias Massa (BEL)
UEFA Referee Observers: Eugen Strigel (GER), Martin Hansson (SWE)
Group 5
Date: 13-19 November 2019
Teams: KOS, POL, RUS, WAL (hosts)
Referees: Volen Chinkov (BUL), Ville Nevalainen (FIN), Maurizio Mariani (ITA) // John Andrew Jones (WAL)
Assistant Referees: Deniz Sokolov (BUL), Sami Nykänen (FIN), Daniele Bindoni (ITA) // Connor Philip John Thomas (WAL)
UEFA Referee Observers: Manuel López Fernández (ESP), Niklas á Líđarenda (FRO)
Group 6
Date: 13-19 November 2019
Teams: CYP, ITA (hosts), MLT, SVK
Referees: Jens Grabski Maae (DEN), Ian McNabb (NIR), Mohammed Al-Hakim (SWE) // Marco Piccinini (ITA)
Assistant Referees: Nikolaj Christensen (DEN), Stephen Bell (NIR), Mahbod Beigi (SWE) // Giovanni Baccini (ITA)
UEFA Referee Observers: Karen Nalbandyan (ARM), Raymond Ellingham (WAL)
Group 7
Date: 9-15 October 2019
Teams: AZE, CZE (hosts), NOR, SMR
Referees: Eldorjan Hamiti (ALB), Fran Jović (CRO), Alan Mario Sant (MLT) // Jan Petřík (CZE)
Assistant Referees: Dojando Myftari (ALB), Hrvoje Radić (CRO), Luke Portelli (MLT) // Radim Dresler (CZE)
UEFA Referee Observers: Michel Piraux (BEL), Stávros Tritsónis (GRE)
Group 8
Date: 13-19 November 2019
Teams: DEN (hosts), FRO, FIN, FRA
Referees: Christopher Kavanagh (ENG), Juri Frischer (EST), Bryn Markham-Jones (WAL) // Aydin Uslu (DEN)
Assistant Referees: Daniel Robathan (ENG), Sander Saga (EST), Gareth Wyn Jones (WAL) // Jakob Lodal Lynge Mastrup (DEN)
UEFA Referee Observers: Asim Xudiyev (AZE), Volodymyr Petrov (UKR)
Group 9
Date: 13-19 November 2019
Teams: EST, SVN, SWE (hosts), UKR
Referees: Lawrence Visser (BEL), José Luis Munuera Montero (ESP), Fedayi San (SUI) // Patrik Eriksson (SWE)
Assistant Referees: Thibaud Nijssen (BEL), Íńigo Prieto López de Ceraín (ESP), Jonas Erni (SUI) // Niklas Nyberg (SWE)
UEFA Referee Observers: Marco Borg (MLT), Erol Ersoy (TUR)
Group 10
Date: 13-19 November 2019
Teams: AUT (hosts), GIB, IRL, SUI
Referees: Timótheos Christofí (CYP), Kirill Levnikov (RUS), Filip Glova (SVK) // Arnes Talic (AUT)
Assistant Referees: Pávlos Georgíou (CYP), Yegor Bolkhovitin (RUS), Miroslav Benko (SVK) // Philip Gschliesser (AUT)
UEFA Referee Observers: Petteri Kari (FIN), Alain Hamer (LUX)
Group 11
Date: 13-19 November 2019
Teams: BIH, ENG, LUX, MKD (hosts)
Referees: Petri Viljanen (FIN), Giorgi Kruashvili (GEO), Donatas Rumas (LTU) // Jovan Kačevski (MKD)
Assistant Referees: Mika Lamppu (FIN), Levan Todria (GEO), Aleksandr Radiu (LTU) // Slaǵan Markoski (MKD)
UEFA Referee Observers: Uno Tutk (EST), Igor Șațchii (MDA)
Group 12
Date: 8-14 October 2019
Teams: ISR, LVA (hosts), MDA, NED
Referees: Ivaylo Stoyanov (BUL), Robert Hennessy (IRL), Rade Obrenovič (SVN) // Edgars Maļcevs (LVA)
Assistant Referees: Miroslav Maksimov (BUL), Allen Lynch (IRL), Aleksandar Kasapovič (SVN) // Deniss evčenko (LVA)
UEFA Referee Observers: Domagoj Vučkov (CRO), Kóstas Kapitanís (CYP)
Group 13
Date: 9-15 October 2019
Teams: CRO, GEO, HUN (hosts), KAZ
Referees: Ioánnis Papadópoulos (GRE), Ţorvaldur Árnason (ISL), Horațiu Mircea Feșnic (ROU) // Gergő Bogár (HUN)
Assistant Referees: Vasílios Nikolakákis (GRE), Oddur Helgi Guđmundsson (ISL), George Florin Neacșu (ROU) // Balázs Szalai (HUN)
UEFA Referee Observers: Kevin Azzopardi (MLT), Darko Čeferin (SVN)