Author Topic: UEFA Under-21 Championship Hungary/Slovenia 2021  (Read 1781 times)

0 Members and 0 Guests are viewing this topic.

Vlad Vladadze

  • Appointments Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 497
  • Gender: Male
    • View Profile
Group 4
14 October 2019, 17:00 CET - Uherské Hradiště (Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty)
CZECH REPUBLIC - SCOTLAND
Referee: Alain Durieux (LUX)
Assistant Referee 1: Daniel Da Costa (LUX)
Assistant Referee 2: David Mateus Santos (LUX)
Fourth Official: Frank Bourgnon (LUX)
UEFA Referee Observer: Plarent Kotherja (ALB)
UEFA Delegate: Sergiu Lisnic (MDA)

Group 8
14 October 2019, 18:00 CET - Pori (Porin stadion)
FINLAND - DENMARK
Referee: Peter Kráľovič (SVK)
Assistant Referee 1: Milan Štrbo (SVK)
Assistant Referee 2: Miroslav Benko (SVK)
Fourth Official: Martin Dohál (SVK)
UEFA Referee Observer: Joăo Francisco Lopes Ferreira (POR)
UEFA Delegate: Kejdi Tomorri (ALB)
Mentor for Delegate: Mark Blackbourne (ENG)

Group 1
14 October 2019, 18:30 CET - Yerevan (HFF Tekhnikakan-kentron akademiayi marzadasht)
ARMENIA - ITALY
Referee: Ádám Farkas (HUN)
Assistant Referee 1: István Albert (HUN)
Assistant Referee 2: Balázs Szert (HUN)
Fourth Official: Csaba Pintér (HUN)

UEFA Referee Observer: Adrian Azzopardi (MLT)
UEFA Delegate: Vyacheslav Semyonov (RUS)

Group 4
14 October 2019, 19:00 CET - Serravalle (San Marino Stadium)
SAN MARINO - CROATIA
Referee: Kaarlo Oskari Hämäläinen (FIN)
Assistant Referee 1: Jukka Honkanen (FIN)
Assistant Referee 2: Sami Nykänen (FIN)
Fourth Official: Mohammed Al-Emara (FIN)
UEFA Referee Observer: Aleksandr Gvardis (RUS)
UEFA Delegate: Neil Morrow (NIR)

Group 8
14 October 2019, 19:30 CET - Voluntari (Stadionul Anghel Iordănescu)
ROMANIA - NORTHERN IRELAND
Referee: Nejc Kajtazovič (SVN)
Assistant Referee 1: Manuel Vidali (SVN)
Assistant Referee 2: Tomislav Pospeh (SVN)
Fourth Official: Mitja Žganec (SVN)
UEFA Referee Observer: Attila Ábrahám (HUN)
UEFA Delegate: Igor Radojčić (SRB)

Group 6
15 October 2019, 14:30 CET - Skopje (Trening centar Petar Miloševski)
NORTH MACEDONIA - KAZAKHSTAN
Referee: Mykola Balakin (UKR)
Assistant Referee 1: Semen Shlonchak (UKR)
Assistant Referee 2: Andriy Skrypka (UKR)
Fourth Official: Oleksandr Derdo (UKR)
UEFA Referee Observer: Sabri Çelik (TUR)
UEFA Delegate: Vladimiras Buzmakovas (LTU)

Group 7
15 October 2019, 14:30 CET - Larnaca (Stádio Ammóchostos)
CYPRUS - BELARUS
Referee: Michal Očenᚠ(SVK)
Assistant Referee 1: Michal Tomčík (SVK)
Assistant Referee 2: Peter Kováč (SVK)
Fourth Official: Peter Ziemba (SVK)
UEFA Referee Observer: Jan Carlsen (DEN)
UEFA Delegate: Paul Tompkins (ENG)

Group 1
15 October 2019, 17:00 CET - Reykjavík (Víkingsvöllur)
ICELAND - REPUBLIC OF IRELAND
Referee: Dumitru Muntean (MDA)
Assistant Referee 1: Vasilie Ermișchin (MDA)
Assistant Referee 2: Dumitru Ciobanu (MDA)
Fourth Official: Veaceslav Banari (MDA)
UEFA Referee Observer: Stefano Podeschi (SMR)
UEFA Delegate: Róbert Barczi (HUN)

Group 5
15 October 2019, 17:00 CET - Riga (Skonto stadions)
LATVIA - BULGARIA
Referee: Marcel Bîrsan (ROU)
Assistant Referee 1: Radu Adrian Ștefan Ghinguleac (ROU)
Assistant Referee 2: Vladimir Urzică (ROU)
Fourth Official: Radu Marian Petrescu (ROU)
UEFA Referee Observer: Eyjólfur Ólafsson (ISL)
UEFA Delegate: Patrick Wattebled (FRA)

Group 2
15 October 2019, 18:00 CET - Sumqayıt (Kapital Bank Arena)
AZERBAIJAN - SWITZERLAND
Referee: Novak Simović (SRB)
Assistant Referee 1: Svetozar Živin (SRB)
Assistant Referee 2: Nikola Đorović (SRB)
Fourth Official: Miloš Milanović (SRB)
UEFA Referee Observer: Orhan Erdemir (TUR)
UEFA Delegate: Yariv Teper (ISR)

Group 5
15 October 2019, 18:00 CET - Łódź (Stadion Miejski Widzewa Łódź)
POLAND - SERBIA
Referee: Joăo Pedro da Silva Pinheiro (POR)
Assistant Referee 1: Bruno Miguel de Campos Rodrigues (POR)
Assistant Referee 2: Álvaro Daniel de Carvalho Mesquita (POR)
Fourth Official: Vítor Jorge Fernandes Ferreira (POR)
UEFA Referee Observer: Yuriy Baskakov (RUS)
UEFA Delegate: Rudolphe Mannaerts (BEL)

Group 9
15 October 2019, 18:00 CET - Zenica (Stadion Bilino polje)
BOSNIA AND HERZEGOVINA - GERMANY
Referee: Jens Grabski Maae (DEN)
Assistant Referee 1: Jesper Dahl (DEN)
Assistant Referee 2: Victor Skytte (DEN)
Fourth Official: Sandi Putros (DEN)
UEFA Referee Observer: Vítor Manuel de Melo Pereira (POR)
UEFA Delegate: Zaur Hacı-Məhərrəmov (AZE)

Group 5
15 October 2019, 18:15 CET - Pärnu (Pärnu Rannastaadion)
ESTONIA - RUSSIA
Referee: Nikólas Neokléous (CYP)
Assistant Referee 1: Michális Sotiríou (CYP)
Assistant Referee 2: Pávlos Georgíou (CYP)
Fourth Official: Vasílis Dimitríou (CYP)
UEFA Referee Observer: Charles Agius (MLT)
UEFA Delegate: Lennart Vestervall (SWE)

Group 7
15 October 2019, 18:30 CET - Drammen (Marienlyst stadion)
NORWAY - NETHERLANDS
Referee: Marco Di Bello (ITA)
Assistant Referee 1: Alessandro Costanzo (ITA)
Assistant Referee 2: Pasquale De Meo (ITA)
Fourth Official: Fabio Maresca (ITA)
UEFA Referee Observer: Igor Pristovnik (CRO)
UEFA Delegate: David Pugh (ENG)

Group 6
15 October 2019, 18:35 CET - Petah Tikva (Itztadion HaMoshava)
ISRAEL - FAROE ISLANDS
Referee: Ian McNabb (NIR)
Assistant Referee 1: Stephen Bell (NIR)
Assistant Referee 2: David Anderson (NIR)
Fourth Official: Steven Gregg (NIR)

UEFA Referee Observer: Georgi Yordanov (BUL)
UEFA Delegate: Łukasz Wachowski (POL)

Group 6
15 October 2019, 18:45 CET - Podgorica (Gradski stadion)
MONTENEGRO - SPAIN
Referee: Halil Umut Meler (TUR)
Assistant Referee 1: Kerem Ersoy (TUR)
Assistant Referee 2: Cevdet Kömürcüoğlu (TUR)
Fourth Official: Arda Kardeşler (TUR)
UEFA Referee Observer: Ján Fašung (SVK)
UEFA Delegate: Octavian Goga (ROU)

Group 1
15 October 2019, 19:00 CET - Differdange (Stade Municipal de la Ville de Differdange)
LUXEMBOURG - SWEDEN
Referee: Gal Leibovitz (ISR)
Assistant Referee 1: Sagi Metzamber (ISR)
Assistant Referee 2: Rami Ben Itzhak (ISR)
Fourth Official: Daniel Bar Natan (ISR)
UEFA Referee Observer: Rusmir Mrković (BIH)
UEFA Delegate: Styrbjörn Oskarsson (FIN)

Group 3
15 October 2019, 19:00 CET - Elbasan (Elbasan Arena)
ALBANIA - KOSOVO
Referee: José Luis Munuera Montero (ESP)
Assistant Referee 1: Íńigo Prieto López de Ceraín (ESP)
Assistant Referee 2: Alfonso Baena Espejo (ESP)
Fourth Official: José Luis González González (ESP)
UEFA Referee Observer: Paulius Malžinskas (LTU)
UEFA Delegate: Róbert Kispál (HUN)

Group 9
15 October 2019, 20:00 CET - Leuven (King Power at Den Dreef Stadion)
BELGIUM - MOLDOVA
Referee: Kaspar Sjöberg (SWE)
Assistant Referee 1: Daniel Gustavsson (SWE)
Assistant Referee 2: Mikael Hallin (SWE)
Fourth Official: Magnus Lindgren (SWE)
UEFA Referee Observer: Michal Beneš (CZE)
UEFA Delegate: Ani Gevorgyan (RUS)
Mentor for Delegate: Tormod Larsen (NOR)

Group 3
15 October 2019, 20:45 CET - Milton Keynes (Stadium MK)
ENGLAND - AUSTRIA
Referee: Michael Fabbri (ITA)
Assistant Referee 1: Alberto Tegoni (ITA)
Assistant Referee 2: Giorgio Schenone (ITA)
Fourth Official: Fabrizio Pasqua (ITA)
UEFA Referee Observer: David Fernández Borbalán (ESP)
UEFA Delegate: Alex Miescher (SUI)
Mentor for Delegate: Harry Been (NED)

Group 2
15 October 2019, 21:00 CET - Dunajská Streda (MOL Aréna)
SLOVAKIA - FRANCE
Referee: Donald Robertson (SCO)
Assistant Referee 1: Graeme Stewart (SCO)
Assistant Referee 2: Daniel McFarlane (SCO)
Fourth Official: Alan Newlands (SCO)

UEFA Referee Observer: Markus Strömbergsson (SWE)
UEFA Delegate: Steven Stride (ENG)

Vlad Vladadze

  • Appointments Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 497
  • Gender: Male
    • View Profile
Thursday 14 November 2019

Group 1
13:00 CET - Yerevan (HFF Tekhnikakan-kentron akademiayi marzadasht)
ARMENIA - REPUBLIC OF IRELAND
Referee: Antti Munukka (FIN)
Assistant Referee 1: Jukka Honkanen (FIN)
Assistant Referee 2: Turkka Joonas Valjakka (FIN)
Fourth Official: Dennis Antamo (FIN)
UEFA Referee Observer: Cyril Zimmermann (SUI)
UEFA Delegate: Ilona Tkač (BLR)

Group 2
15:00 CET - Sumqayıt (Kapital Bank Arena)
AZERBAIJAN - LIECHTENSTEIN
Referee: Loúkas Sotiríou (CYP)
Assistant Referee 1: Charálambos Charalámbous (CYP)
Assistant Referee 2: Ioánnis Lazaroú (CYP)
Fourth Official: Kyriákos Christodoúlou (CYP)
UEFA Referee Observer: Adrian Azzopardi (MLT)
UEFA Delegate: Ánna Kapásoglou (GRE)

Group 4
17:30 CET - Vilnius (LFF stadionas)
LITHUANIA - CROATIA
Referee: Kristoffer Hagenes (NOR)
Assistant Referee 1: Geir Oskar Isaksen (NOR)
Assistant Referee 2: Anders Olav Dale (NOR)
Fourth Official: Trygve Kjensli (NOR)
UEFA Referee Observer: Salustiŕ Chato Ciprés (AND)
UEFA Delegate: Claude Runavot (FRA)

Group 4
18:00 CET - Chomutov (Stadión FC Chomutov)
CZECH REPUBLIC - SAN MARINO
Referee: Helgi Mikael Jónasson (ISL)
Assistant Referee 1: Oddur Helgi Guđmundsson (ISL)
Assistant Referee 2: Ţórđur Arnar Árnason (ISL)
Fourth Official: Pétur Guđmundsson (ISL)
UEFA Referee Observer: Orhan Erdemir (TUR)
UEFA Delegate: Kari Iuell (NOR)

Group 6
18:30 CET - Ramat Gan (Itztadion Ramat Gan)
ISRAEL - MONTENEGRO
Referee: Iwan Arwel Griffith (WAL)
Assistant Referee 1: Daniel Beckett (WAL)
Assistant Referee 2: Lewiss Ross Edwards (WAL)
Fourth Official: Huw Jones (WAL)

UEFA Referee Observer: Eyjólfur Ólafsson (ISL)
UEFA Delegate: Markku Lehtola (FIN)

Group 7
19:00 CET - Gibraltar (Victoria Stadium)
GIBRALTAR - NETHERLANDS
Referee: Emmanouíl Skoulás (GRE)
Assistant Referee 1: Ilías Alexéas (GRE)
Assistant Referee 2: Andréas Meďndanás (GRE)
Fourth Official: Vasílios Fotiás (GRE)
UEFA Referee Observer: Attila Ábrahám (HUN)
UEFA Delegate: Felix Grigore (ROU)

Group 8
19:00 CET - Voluntari (Stadionul Anghel Iordănescu)
ROMANIA - FINLAND
Referee: Robert Hennessy (IRL)
Assistant Referee 1: Allen Lynch (IRL)
Assistant Referee 2: Dermot Broughton (IRL)
Fourth Official: Graham Kelly (IRL)
UEFA Referee Observer: Viktor Shvetsov (UKR)
UEFA Delegate: Silvano Lombardo (SUI)

Group 6
19:45 CET - Alcorcón (Estadio Municipal de Santo Domingo)
SPAIN - NORTH MACEDONIA
Referee: Mads-Kristoffer Kristoffersen (DEN)
Assistant Referee 1: Dennis Wollenberg Rasmussen (DEN)
Assistant Referee 2: Victor Skytte (DEN)
Fourth Official: Benjamin Willaume-Jantzen (DEN)
UEFA Referee Observer: Stéphane Lannoy (FRA)
UEFA Delegate: Eamon Naughton (IRL)

Vlad Vladadze

  • Appointments Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 497
  • Gender: Male
    • View Profile
Friday 15 November 2019

Group 7
13:30 CET - Larnaca (Stádio Ammóchostos Epistrofí)
CYPRUS - NORWAY
Referee: Suren Baliyan (ARM)
Assistant Referee 1: Vanik Simonyan (ARM)
Assistant Referee 2: Atom Sevgulyan (ARM)
Fourth Official: Zaven Hovhannisyan (ARM)
UEFA Referee Observer: Alon Yefet (ISR)
UEFA Delegate: Efraim Barak (ISR)

Group 5
16:00 CET - Rostov-on-Don (Rostov-Arena)
RUSSIA - LATVIA
Referee: Morten Krogh (DEN)
Assistant Referee 1: Lars Hummelgaard (DEN)
Assistant Referee 2: Daniel Richardt Nřrgaard (DEN)
Fourth Official: Sandi Putros (DEN)
UEFA Referee Observer: Chrístos Nikolaḯdis (CYP)
UEFA Delegate: Orxan Hüseynzadə (AZE)

Group 5
17:00 CET - Sofia (Stadion "Slavia")
BULGARIA - POLAND
Referee: Yaroslav Kozyk (UKR)
Assistant Referee 1: Oleksandr Zhukov (UKR)
Assistant Referee 2: Serhiy Prystupa (UKR)
Fourth Official: Viktor Kopiyevs'kyy (UKR)
UEFA Referee Observer: Ţóroddur Hjaltalín (ISL)
UEFA Delegate: Victor Marius Radu (ROU)
Mentor for Delegate: Sviatlana Hrynkievič (BLR)

Group 8
17:30 CET - Lviv (Arena Lviv)
UKRAINE - DENMARK
Referee: Adrien Jaccottet (SUI)
Assistant Referee 1: Vital Jobin (SUI)
Assistant Referee 2: Raffael Zeder (SUI)
Fourth Official: Salvatore Luca Piccolo (SUI)
UEFA Referee Observer: Pavel Saliy (KAZ)
UEFA Delegate: Loúkas Siótropos (GRE)

Group 3
18:00 CET - Ried im Innkreis (Josko Arena)
AUSTRIA - KOSOVO
Referee: Alan Mario Sant (MLT)
Assistant Referee 1: Roberto Vella (MLT)
Assistant Referee 2: Luke Portelli (MLT)
Fourth Official: Alex Johnson (MLT)
UEFA Referee Observer: Vencel Tóth (HUN)
UEFA Delegate: Christian Welander (SWE)

Group 3
19:00 CET - Shkodër (Stadiumi Loro Boriçi)
ALBANIA - ENGLAND
Referee: Lionel Tschudi (SUI)
Assistant Referee 1: Sladan Josipovic (SUI)
Assistant Referee 2: Marco Zürcher (SUI)
Fourth Official: Stefan Horisberger (SUI)
UEFA Referee Observer: David Malcolm (NIR)
UEFA Delegate: Patrik Filípek (CZE)

Group 5
19:00 CET - Niš (Gradski stadion "Čair")
SERBIA - ESTONIA
Referee: Nathan Verboomen (BEL)
Assistant Referee 1: Rien Vanyzere (BEL)
Assistant Referee 2: Mathias Hillaert (BEL)
Fourth Official: Erik Lambrechts (BEL)
UEFA Referee Observer: Sascha Amhof (SUI)
UEFA Delegate: Jeroen Roest (NED)

Group 4
20:00 CET - Edinburgh (Tynecastle Park)
SCOTLAND - GREECE
Referee: Bojan Pandzic (SWE)
Assistant Referee 1: Joakim Amri Nilsson (SWE)
Assistant Referee 2: Daniel Gustavsson (SWE)
Fourth Official: Adam Ladebäck (SWE)
UEFA Referee Observer: Ichko Lozev (BUL)
UEFA Delegate: Veiko Soo (EST)

Group 2
21:00 CET - Tomblaine (Stade Marcel Picot)
FRANCE - GEORGIA
Referee: Christopher Jäger (AUT)
Assistant Referee 1: Roland Riedel (AUT)
Assistant Referee 2: Jasmin Sabanovic (AUT)
Fourth Official: Sebastian Gishamer (AUT)
UEFA Referee Observer: Augustus Viorel Constantin (ROU)
UEFA Delegate: Aléxandros Dédes (GRE)
Mentor for Delegate: Barry Bright (ENG)

Vlad Vladadze

  • Appointments Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 497
  • Gender: Male
    • View Profile
Saturday 16 November 2019

Group 1
18:30 CET - Ferrara (Stadio Paolo Mazza)
ITALY - ICELAND
Referee: Horațiu Mircea Feșnic (ROU)
Assistant Referee 1: Alexandru Cerei (ROU)
Assistant Referee 2: Valentin Gabriel Avram (ROU)
Fourth Official: Ionuț Marius Avram (ROU)
UEFA Referee Observer: Stephen Lodge (ENG)
UEFA Delegate: Łukasz Wachowski (POL)

Sunday 17 November 2019

Group 9
16:00 CET - Freiburg (Schwarzwald-Stadion)
GERMANY - BELGIUM
Referee: Fábio José Costa Veríssimo (POR)
Assistant Referee 1: Álvaro Daniel Carvalho Mesquita (POR)
Assistant Referee 2: Nuno Filipe Santos Tomás Pereira (POR)
Fourth Official: Hélder Miguel Azevedo Malheiro (POR)
UEFA Referee Observer: Bernardino González Vázquez (ESP)
UEFA Delegate: Peter Lundström (FIN)

Monday 18 November 2019

Group 2
18:00 CET - Nitra (Štadión FC Nitra)
SLOVAKIA - GEORGIA
Referee: Eldorjan Hamiti (ALB)
Assistant Referee 1: Nertil Bregasi (ALB)
Assistant Referee 2: Denis Agaraj (ALB)
Fourth Official: Kreshnik Cjapi (ALB)
UEFA Referee Observer: Kjell Alseth (NOR)
UEFA Delegate: Álvaro Albino (POR)

Group 4
18:00 CET - Velika Gorica (Gradski stadion)
CROATIA - CZECH REPUBLIC
Referee: Espen Andreas Eskĺs (NOR)
Assistant Referee 1: Řystein Simon Ytterland (NOR)
Assistant Referee 2: Morten Jensen (NOR)
Fourth Official: Rohit Saggi (NOR)
UEFA Referee Observer: Albano Janku (ALB)
UEFA Delegate: Andrew Shaw (ENG)
« Last Edit: Fri 15 Nov 2019 09:31 by Vlad Vladadze »

Vlad Vladadze

  • Appointments Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 497
  • Gender: Male
    • View Profile
Tuesday 19 November 2019

Group 9
17:00 CET - Wrexham (Racecourse Ground)
WALES - BOSNIA AND HERZEGOVINA
Referee: Geórgios Komínis (GRE)
Assistant Referee 1: Chrístos Akrívos (GRE)
Assistant Referee 2: Ráinhard Boúxbaoum (GRE)
Fourth Official: Aristoménis Koutsiáftis (GRE)
UEFA Referee Observer: René Temmink (NED)
UEFA Delegate: Barbara Moschini (ITA)

Group 3
18:00 CET - Andorra la Vella (Estadi Nacional)
ANDORRA - TURKEY
Referee: Dragan Petrović (BIH)
Assistant Referee 1: Sreten Udovičić (BIH)
Assistant Referee 2: Damir Lazić (BIH)
Fourth Official: Zoran Grbić (BIH)
UEFA Referee Observer: Gerard Perry (IRL)
UEFA Delegate: Florin Prunea (ROU)

Group 6
18:00 CET - Tórshavn (Tórsvřllur)
FAROE ISLANDS - NORTH MACEDONIA
Referee: Aleksandrs Golubevs (LVA)
Assistant Referee 1: Raimonds Tatriks (LVA)
Assistant Referee 2: Romāns Platonovs (LVA)
Fourth Official: Edgars Maļcevs (LVA)
UEFA Referee Observer: Michal Beneš (CZE)
UEFA Delegate: Rimla Akhtar (ENG)

Group 8
18:00 CET - Aalborg (Aalborg Portland Park)
DENMARK - MALTA
Referee: Luís Miguel do Nascimento Teixeira (AND)
Assistant Referee 1: Hugo Ricardo Jourdan Pereira (AND)
Assistant Referee 2: Bruno Filipe Parente Fernandes (AND)
Fourth Official: Joan Guiu Serra (AND)
UEFA Referee Observer: Sergejus Slyva (LTU)
UEFA Delegate: Bakar Jordania (GEO)

Group 1
18:30 CET - Catania (Stadio Angelo Massimino)
ITALY - ARMENIA
Referee: Stéphanie Frappart (FRA)
Assistant Referee 1: Mehdi Rahmouni (FRA)
Assistant Referee 2: Philippe Jeanne (FRA)
Fourth Official: Willy Delajod (FRA)
UEFA Referee Observer: Bo Karlsson (SWE)
UEFA Delegate: Garry O'Hagan (SCO)

Group 6
18:30 CET - Ramat Gan (Itztadion Ramat Gan)
ISRAEL - SPAIN
Referee: Duje Strukan (CRO)
Assistant Referee 1: Goran Perica (CRO)
Assistant Referee 2: Mario Pepur (CRO)
Fourth Official: Fran Jović (CRO)
UEFA Referee Observer: Robert Małek (POL)
UEFA Delegate: Clive Whitehead (ENG)

Group 7
18:30 CET - Drammen (Marienlyst stadion)
NORWAY - PORTUGAL
Referee: Sergey Lapochkin (RUS)
Assistant Referee 1: Roman Usachov (RUS)
Assistant Referee 2: Aleksey Lunyov (RUS)
Fourth Official: Mikhail Vilkov (RUS)
UEFA Referee Observer: Lassin Isaksen (FRO)
UEFA Delegate: Kuanysh Kanapyanov (KAZ)

Group 8
18:30 CET - Ballymena (The Showgrounds)
NORTHERN IRELAND - ROMANIA
Referee: Kai Erik Steen (NOR)
Assistant Referee 1: Jan Erik Engan (NOR)
Assistant Referee 2: Tom Harald Grřnevik (NOR)
Fourth Official: Kristoffer Hagenes (NOR)
UEFA Referee Observer: Jens Larsen (DEN)
UEFA Delegate: Kadri Jägel (EST)

Group 2
19:00 CET - Neuchâtel (Stade de la Maladičre)
SWITZERLAND - FRANCE
Referee: Stuart Attwell (ENG)
Assistant Referee 1: Edward Smart (ENG)
Assistant Referee 2: Harry Lennard (ENG)
Fourth Official: David Coote (ENG)

UEFA Referee Observer: Michális Koukoulákis (GRE)
UEFA Delegate: Alina Capațina (MDA)

Group 5
19:00 CET - Niš (Gradski stadion "Čair")
SERBIA - RUSSIA
Referee: Juan Martínez Munuera (ESP)
Assistant Referee 1: Pau Cebrián Devís (ESP)
Assistant Referee 2: Miguel Martínez Munuera (ESP)
Fourth Official: Guillermo Cuadra Fernández (ESP)
UEFA Referee Observer: Vlado Svilokos (CRO)
UEFA Delegate: Siarhiej Iĺič (BLR)

Group 7
20:00 CET - Gibraltar (Victoria Stadium)
GIBRALTAR - BELARUS
Referee: Bram Van Driessche (BEL)
Assistant Referee 1: Yves De Neve (BEL)
Assistant Referee 2: Kevin Monteny (BEL)
Fourth Official: Kevin Van Damme (BEL)
UEFA Referee Observer: Joăo Francisco Lopes Ferreira (POR)
UEFA Delegate: Jan Kořínek (CZE)

Group 1
21:00 CET - Dublin (Tallaght Stadium)
REPUBLIC OF IRELAND - SWEDEN
Referee: Karim Abed (FRA)
Assistant Referee 1: Cyril Mugnier (FRA)
Assistant Referee 2: Aurélien Berthomieu (FRA)
Fourth Official: Florent Batta (FRA)
UEFA Referee Observer: Leslie Irvine (NIR)
UEFA Delegate: Kimmo Lipponen (FIN)
Mentor for Delegate: Alan McRae (SCO)

bmb

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3,369
  • Gender: Female
  • Causing mischief & mayhem!!
  • Location: Somewhere between Poole & Budapest!
    • View Profile
    • Hungarian Football
  • Referee Level: Assessor
Just sliding in a friendly match appointment that I am about to watch! Wonder why!!!

Monday 18th November  - Puskas Arena 18.00
Hungary v Austria U-21 friendly match
Referee: Fyodor Zammit (Malta)
Assistant Referee 1: Alan Camilleri (Malta)
Assistant Referee 2: Mitchell Scerri (Malta)
Fourth Official: Peter Solymosi (Hungary)

Yeah yeah probably wrong forum, complain to admin!
Hajrá Lilák. Csak a Kispest. Hajrá Magyarok! Hajrá játékvezetői csapat! Soha ne add fel

Toprefm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 157
    • View Profile
Group 1
18:30 CET - Catania (Stadio Angelo Massimino)
ITALY - ARMENIA
Referee: Stéphanie Frappart (FRA)
Assistant Referee 1: Mehdi Rahmouni (FRA)
Assistant Referee 2: Philippe Jeanne (FRA)
Fourth Official: Willy Delajod (FRA)
UEFA Referee Observer: Bo Karlsson (SWE)
UEFA Delegate: Garry O'Hagan (SCO)

Was this another first?